Číst vše v diskuzi

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6124"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Vložil jsem na oficiální stránky příspěvek který si dovlím dát i sem.

Zdravím všechny.
přistál mi v poště email pí. Dolanské se žádostí o fotky, zážitky a příhody z našich obcí. Překvapení!! Jen jsem tak nevěděl zda se smát nebo brečet.
V dubnu letošního roku proběhla veřejná schůze OSV, kde mimo jiné byla silná kritika na komunikaci OSV a obyvatel. Pan Diviš velice, ale velice rázně před starostou Mgr. Blažkem spolu s předsednicí OSV slibovali, že se situace změní a vše bude v pořádku. Proč se asi říká "Sliby se slibují, blázni se radují?! Komunikace se samozřejmě vůbec nezměnila, kromě zápisu z veřejné schůze a pozvánky na zvířátka. Takže ten email je reakcí na slib o zlepšení komunikace a využití stránek OSV - nutno zdůraznit, že tedy po 8 měsících opravdu je to počin (nic proti tomu požadavku - lidé zachytí zajímavé události. Ale pokud je pí. Dolanská všemi z OSV na veřejné schůzi označována jako správce stránek a garantem jejich slibů. Pak je to asi opravdu mimo mísu) k zamyšlení .
Konkrétně:
OsV 22.4.2015 zápis z veřejná schůze
OsV 24.4.2015 oznámeno složení výboru
24.8.2015 pozvánka na ranč Elrico za zvířátky
2.12.2014 žádost o fotky ze života

Kde je aspoň nástin hospodaření, kde je aspoň nástin činnosti OSV? O tom, že by obyvatel přišel na schůzi OSV se nadá ani uvažovat - nikdo totiž netuší, kdy se sejde. Kde jsou plány na příští rok - a to ani nepředpokládám, že by se OSV obrátil na obyvatele co je trápí, co potřebují a nedej Bože požadují.

Na závěr jednu poznámku - byl-li to záměr nebo náhoda, ale komunikace kolem zaplacení stránek OSV mi přišlo jak komiksový příběh. Opravdu se OSV domnívá, že za ně bude vše hlídat někdo jiný? Znovu k veřejné schůzi - správce stránek je člen OSV a ten by si tohle měl hlídat a ne to nechat dojít do stavu, že správce serveru zastaví provoz. Pokud se to zdá namy
Vážení,

dovolujeme si Vás touto cestou pozvat na Mikuláše s čertem (stránky z důvodu nezaplacení ze strany města nefungují), který se koná dne 5.12.2015 v Kopaninách v Hubertusu od 17,00 hod.

Pro děti trvale hlášené v Kopaninách a v Doubravě jsou připraveny balíčky.

Těšíme se na Vás.

OSV
Ahoj všichni,
po přečtení příspěvku Anonyma jsem chtěl napsat "rebelský" příspěvek, protože si rovněž myslím, že si necháme až moc vše líbit.
Ale Admin mi tak trochu vyrazil dech - shrnout několika větami marasmus ve kterém se tu nacházíme. To je něco. Admine, naprosto souhlasím s Vaším hodnocením. Často se tu na Vás a hlavně Jardu snášela vlna negativních reakcí - to jen spoluobčané netušili, že nastoupí pokrytectví, chtivost a ....lezectví nejlepšího kalibru. Za celé to období se neudělalo nic. Tradiční akce nepočítám, i za feudalismu se dělnému lidu dopřálo několika tradičních zábav a pak drž se svého a mlč.
Nebudu se rozepisovat, jen bych s dovolení použil úryvek z vyjádření admina po pokusu převzít tyto stránky a psal ho tehdejší předsedkyni OsV. To se mi moc líbilo a vystihuje to i po letech skutečnost:
"Jsem pyšný na práci, kterou jsem za dva roky působení v OsV vykonal. V řadě případů určitě více, než skalní „rodáci“ u piva se svým věčně nespokojeným názorem. Za poslední dva roky se prestiž a známost místního OsV zvedla z neznáma na uznávaný výbor a co více, řadu věcí se podařilo prosadit a OsV se etabloval jako veličina, se kterou je potřeba počítat. Nakonec to bylo uvedeno i ve zprávě OsV na veřejné schůzi v listopadu 2010. Především se podle mne obnovila a získala důvěra obyvatel. A to není málo, opravdu ne."
Na to ani dnes nelze nic dodat.

Kopaničák
Zdravím,
díky za názor. I já si myslím, že čas začít tady diskutovat už dávno vypršel.
Pokud se stránek týče, jsou a do budoucna i budou stále přístupné a otevřené (samozřejmě pokud tu bude chtít někdo urážet bude odstaven, to pravidlo stále platí).
Bohužel k diskuzi je zapotřebí diskutujících kteří mají chuť - a mnohdy i odvahu - se vyjádřit. Naprosto souhlasím s tím, že OsV v současném provedení funguje jako jakýsi stín . Nikdo neví kdy se sejde, zápisy z jednání nebo veřejných schůzí neexistují (poslední zápis OsV je ze 4.12.2013). Za všechno příklad svolání veřejné schůze - zveřejněno 16 hodin před konáním. Když si uvědomím, že jsme jednání všech obyvatel na veřejné schůzi svolávali měsíc dopředu pak asi není co dodat.
Dle mne se tady doslova prošustrovala pomalu a dlouho vznikající důvěra lidí. Otázka je jen v čí prospěch. Možná i ve prospěch článků na serveru IDnes, kde jsou odvolávky na OsV Kopaniny Doubrava?
Píšete o penězích z větrných elektráren. Pokud nevíte, je to 200000Kč ročně (tedy 10x více než byly prostředky "starého" OsV). Byl jsem na veřejné schůzi v říjnu 2013 (jeden ze 3 občanů, 4 pracovníků MÚ včetně starosty a 5-ti členů OsV) - na urgenci města vypadlo s OsV, že nemá plán jak s tímto penízem naložit. A požadavky na město jménem potřeb občanů ze strany OsV - nic. Jednoduše NIC. A takto by se dalo pokračovat.
Komické mi připadá vlastně i složení OsV. Rada města a posléze zastupitelstvo odsouhlasilo po volbách složení OsV (dle zákona je OsV na úrovni komise ZM) a přitom skutečné složení není pravda.
Ale už dost, nemá v úmyslu tu vypočítávat co je a není špatně. Jen mi asi přišlo líto času a námahy co jsem a co jsme do toho všeho vložili.
V závěru se připojím k Vašemu přání - začněme diskutovat, předkládat své nápady a třeba se věci pohnou.

díky
Admin
Přeji hezký den,
byl bych rád,kdyby tyto stránky opět ožily.Oficiální stránky osadního výboru jsou již dva roky mrtvé nic se tam člověk nedoví a jestli osadní výbor vůbec ještě funguje je otázkou.Žádná pozvánka na osadní schůzi prostě nic.Co vlastně osadní výbor dělá a kdo je vněm se takto nedá zjistit.Myslím,že jsou to naše vesnice a my tady žijem a měli bychom si povídat o problémech a přinutit osadní výbor,aby se snažil naše návrhy prosazovat na městě.Zvláště teď,kdybychom měli dostávat nějaké peníze z větrných elektráren.Tyto stránky mají jistě dobrého administrátora jsou stále aktualizovány.
Pojďme opět obnovit diskuzi,ale bez nějakých urážek,které zde dříve zaznívaly od několika hulvádských diskutujících.
S pozdravem
občan Kopanin a Doubravy
AHOJ
Dne 5.4.2014 jsem vznesla dotaz na OSV v tomto znění:
Dobrý den, na podzimní schůzce bylo přislíbeno, že se opraví komunikace k autobusové zastávce, abychom se za deště nemuseli brodit bahnem a vodou, když jdeme do práce. Zatím se nic neděje. Byla bych ráda, kdyby jste mi sdělili, kdy komunikace bude opravena.
Děkuji moc za odpověď.
Poláková Kopaniny
Nedostala jsem žádnou odpověď
To je pěkný, že osadní výbor existuje, jenom ty informace se k nám nějak špatně dostávají.
Dobrý den. Osadní výbor existuje. Schůze bude 24. 9. 2013 od 20:00 hod.. V Doubravě v Kiosku u Janičky.
Děkuji za odpověď, ale otázka, zda ještě osadní výbor existuje, je oprávněná. Asi už jim nestojíme ani o informace, zda se něco změnilo, či zda se připravuje nějaká schůze. Tak uvidíme, necháme se překvapit. Děkuji
01.01.2010 00:00:00
Kopaniny
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one